Welcome to DU! The truly grassroots left-of-center political community where regular people, not algorithms, drive the discussions and set the standards. Join the community: Create a free account Support DU (and get rid of ads!): Become a Star Member Latest Breaking News Editorials & Other Articles General Discussion The DU Lounge All Forums Issue Forums Culture Forums Alliance Forums Region Forums Support Forums Help & Search

tridim

(45,358 posts)
3. It is MUCH cheaper to grow your own, by a huge margin.
Sat Apr 25, 2015, 10:15 PM
Apr 2015

Around $200 for 8 ounces, give or take.

And it is easy once you learn how to do it.

Recommendations

0 members have recommended this reply (displayed in chronological order):

Some pot math for ya regarding california [View all] ghostsinthemachine Apr 2015 OP
or just grow one's own nt msongs Apr 2015 #1
not an or situation ghostsinthemachine Apr 2015 #2
It is MUCH cheaper to grow your own, by a huge margin. tridim Apr 2015 #3
still doesn't affect the math ghostsinthemachine Apr 2015 #4
Quibbling here antiquie Apr 2015 #5
It's not "easy" - it's hard work. And curing is an art. nt TeamPooka Apr 2015 #6
not that difficult waddirum May 2015 #7
Latest Discussions»Issue Forums»Cannabis»Some pot math for ya rega...»Reply #3